Logotyp m.st. Warszawy

Miasto Stołeczne Warszawa

Ilustracja - Dzielnica Wisła (0)

O projekcie

Otwarta, przyjazna, różnorodna. Gdyby tylko istniała taka dzielnica w Warszawie… Ależ istnieje!
Dzielnica Wisła – nieformalna, dziewiętnasta dzielnica miasta.

Warszawska Wisła z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. W samym centrum miasta mamy do dyspozycji przestrzeń, która pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się jak na wakacjach. Przestronne plaże, tereny zielone, liczne restauracje i klubokawiarnie, kluby sportowe oraz szeroka oferta żeglugowa, to tylko fragment tego, co można zobaczyć, odwiedzić, zwiedzić nad Wisłą.

Prowadzone przez miasto projekty wiślane pozwalają każdemu odnaleźć coś dla siebie nad rzeką. Zwolennicy sportów mają do dyspozycji ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu, Nadwiślański Szlak Rowerowy (NSR), siłownie plenerowe, pumptruck i welodrom oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Turyści na pewno zechcą przespacerować się bulwarami wiślanymi i obejrzeć niezapomniany pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Rodziny z dziećmi mogą się udać na wybraną plażę na piknik, a zwolennicy zabawy do licznych klubokawiarni. Ile ludzi, tyle pomysłów i możliwości spędzenia czasu nad Wisłą.

Rzuć wszystko i chodź nad Wisłę!

Sprawdź ofertę rejsową
Przestudiuj mapkę, dowiedz się co i gdzie możesz zrobić nad Wisłą
Poznaj projekty inwestycji
Zobacz, jak zmieniała się warszawska Wisła

Rejsy

Chcesz popływać na Wiśle? Zapoznaj się z ofertą rejsową poniżej.Czytaj więcej


Galeria


Ilustracja 1
Ilustracja 2
Ilustracja 3
Ilustracja 4

Czytaj więcej

Czy wiesz, że...

Wisła (i jej dopływy), zasilane są przede wszystkim przez wody podziemne, jednak wysokie stany wody (i przepływy) są powodowane przez topniejące śniegi na wiosnę oraz intensywne opady deszczu (zazwyczaj w lecie). Wysokie stany i przepływy występują na ogół na wiosnę (gdy topnieje śnieg w dorzeczu Wisły) oraz w lecie (czerwcu lub lipcu), gdy pojawiają się ulewne i długotrwałe opady zwłaszcza w górach. Te ostatnie wezbrania były nazywane "świętojankami" oraz "jakubówkami" (pierwsze występowały pod koniec czerwca, zwykle około 20-24 czerwca – "na świętego Jana", drugie pod koniec lipca – "na świętego Jakuba" (25.07). Niskie stany wody i przepływy występują na ogół pod koniec lata i wczesną jesienią.

Kontakt

Dzielnica Wisła
dzielnica.wisla@um.warszawa.pl